Çatı Yapımı

Çatı Yapımı

Çatı Yapımı

Çatı yapımı, ancak konusunda uzman olan firmalar tarafından sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Çatı bir bina için ehemmiyeti büyük olan, bina yapımının tamamlanması için en önemli alanı oluşturmaktadır. Bir ilk okul çağındaki çocuğun resim yaparken bir ev çizdiğinde bile belirli mimariler ile çatıyı belirlediği görülmektedir. Örneğin, üçgen ya da dikdörtgen bir çatı, çatı üzerinde de bir baca ve üzerinde tüten duman görülür. Ancak çatı yapımı hiç bir zaman bir resim yapmak kadar basit bir işlem değildir. Çatı yapımı doğru bir şekilde gerçekleştirilmesi için projeye uygun hareket edilmesi gerekmektedir. Gelişigüzel, projeye bağlı olmayan çatılarda yaşanacak sorunların üstesinden gelmek çok da kolay olmamaktadır.

Çatı yapımı esnasında kullanılan malzemeler, şekil şartları tamamıyla bina ile doğru orantılıdır. Bina şekline bağlı olarak birçok farklı çeşitte mimari görmek mümkündür. Bir toplu konut için yapılan çatı farklı iken, dubleks, tripleks konutlar için yapılan çatılarda çok daha farklı yapılarda olmaktadır. Hele ki ticari işletmeler için gerçekleştirilen çatı işlemlerinde kullanılan malzemeler ve çatı boyutları çok daha farklı olabilmektedir. Örneğin bir plazanın çatısı ile büyük çaptaki bir fabrikanın çatısı aynı özelliklerde olmaz. Bu sebeple çatı yapımı hususunda tecrübeli ve eğitimli kişiler ile çalışan firmaların tercih edilmesi önemlidir. Firmamız her konu için özel olarak eğitim almış ve yıllarını bu mesleğe vermiş olan kişileri bünyesinde çalıştırmaktadır. Bu yapmaktaki amacımız ise müşteri memnuniyeti hususunda değerlerimizi muhafaza etmek ve işletmemizin adını sektöre altın harflerle yazdırmaktır.

Çatı yapımı eğer teras çatı uygulaması yapılacak ise bu hususta çizilen projede yer alan detaylara dikkat edilmelidir. Teras kısmında bir çatı katı bulunacak ise çatı yüksekliği ölçüleri iyi ayarlanmalıdır. İzolasyon malzemeleri kullanılarak çatıyı sağlıklı bir hale getirmek gerekmektedir. Kullanılacak olan ekipmanlar çatı yapımına elverişli olanlar arasından tercih edilmeli, çatıda çalışan personeller iş güvenliği önlemlerine uyum sağlamalıdır. Büyük çatı firmalarının çöküş nedenleri arasında en önemli sırayı çatı yapımı esnasında güvenlik önlemleri alınmadan yapılan çalışmalar esnasında yaşanan can kayıpları ve ödenen büyük tazminatlar yer almaktadır. Çatı34 firması olarak bu hususlarda oldukça titiz olmamız sebebi ile tercih noktası olmaktayız.

BİZİ TERCİH ETTİĞİNİZ İÇİN

TEŞEKKÜRLER !

BİZİ ARAYIN : +90 532 395 5941
BİZİ MAİL ATIN : [email protected]
Yada bize yazın, biz size dönüş yapalım...!
WHATSAPP'TAN YAZIN : +90 532 395 5941
web tasarım
SAYFA BAŞI